Prečo
superdoska

SUPERDOSKA je konštrukčná stavebná doska na oxid horčíkovej báze, ktorá vyniká širokým spektrom zaujímavých vlastností. Nakoľko neexistuje jednotná receptúra výroby takýchto tzv. „horčíkových alebo mgo dosiek“sa dosky jednotlivých výrobcov vzájomne výrazne líšia v množstve vlastností. V skratke to čo platí pre jednu dosku nemusí vôbec platiť pre dosky iného dodávateľa!

Aj vzhľadom k relatívnej neskúsenosti a honbe za „nízkou cenou“ môžete natrafiť na dosku s dodatočnými „lacnými“ aditívami a vyrobiť si značné problémy! Aj preto preferujeme originálnu značku SUPERDOSKA s certifikátom k tejto značke!

VYSOKÁ TEPELNÁ AKUMULAČNÁ SCHOPNOSŤ SUPERDOSKY!

Na základe našich skúseností a ohlasov od našich realizátorov sme sa rozhodli zrealizovať ďalší skúšobný test na tzv. mernú tepelnú kapacitu Superdosky. Test sme realizovali prostredníctvom akreditovanej skúšobne APPLIED PRECISION v Bratislave, ktorá nám naše predpoklady nakoniec skúškou aj potvrdila! V súlade s našimi skoršími očakávaniami môžeme potvrdiť ďalšiu užitočnú vlastnosť, ktorú privítajú predovšetkým stavitelia montovaných drevených nízkoenergetických domov a to: zaujímavú tepelnú akumulačnú schopnosť, ktorá je minimálne o 50% vyššia ako pri sadrokartóne!